четврток, април 20, 2006

test post za do vecer

Elena Risteska, Macedonia, Eurovizija, Evrovizija, Makedonija, Ninanajna, Seks, Severina, Jadi Burek, Trendo, Dolu Vlada!!!

12 коментари:

Dwr Budr рече...

Оти ти е вака бљак темплејтот?

Ania рече...

shto mu fali?

Dwr Budr рече...

Уф! Па на Опера и Фајфоркс кај мене е тотално хаос. Сакаш скрин шот?

Dwr Budr рече...

Насловот и текстот од првиот пост се раздалечени еден километар. Само на Интернет Експлорер е убо!

Ania рече...

uf, pa kazi mi chare??? edvaj najdov nov template, sega pak li da go menuvam...

Dwr Budr рече...

Пробај друг темплејт. Ако не прати го кодот ќе скоцкаме нешо!

GoodBytes рече...

Elena Risteska, Macedonia, Eurovizija, Evrovizija, Makedonija, Ninanajna, Seks, Severina, Jadi Burek, Trendo, Dolu Vlada!!!

Мајка, шајка, фамилија. :-)

---

Инаку, мислам дека ова ти го прави проблемот со темплејтот:

1. Пред секој пост, веднаш по <div class="posts"> имаш:
<div style="clear:both;"></div>
Пробај тргни го тоа.

2. На крај од секој пост, има:
<div style="clear:both; padding-bottom: 0.25em;">
Пробај смени го во:
<div style="padding-bottom: 0.25em;">

Ania рече...

egzakli!!!!
GoodBytes RULEZ!

ke go bide:)

Ania рече...

vaka e:


"/BlogItemTitle
div class="posts"
$BlogItemBody$
/div"

go nema toa shto vikas, ni ednoto ni drugoto
gi trgnav:<> bidejki ne go primase komentot

kalina рече...

seuste zeza vo firefox :( al sepak se cita de ;)

GoodBytes рече...

Ania, ај копирај го целиот темплејт каков што е во моментов, зачувај го во текст документ и прати ми го на:

the.goodbytes@gmail.com.

GoodBytes рече...

Ania, најдов начин да ти го средам темплејтот, да изгледа исто како сега, но да е компатибилен со сите браусери. Ако го читаш ова, прати ми го твојот темплејт.