понеделник, октомври 22, 2007

Резил цитат на неделата

Драган Вучиќ ху елс! (Во емисијата Мак Ѕвезда (или нешто слично) пред девојките да почнат да вијат Есен во мееене а тииииииииииииииииии...) ИЗЈАВИ –


...И се разбира нашиот главен спонзор Синалко (или така некако) ОМИЛЕНИОТ ПИЈАЛОК Н А ПОКОЈНИОТ ТОШКА?!?!?!?!?!?


немам коментар само предлог за казна, во најмала рака...ако сакате нешто да направите за Тоше заштитете го неговото добро име.


Ова заслужува тужење и дебела карична казна.

7 коментари:

ribaro рече...

Почело је почело... :(

Анонимен рече...

Sramota. No uste povekje citam Vladata kje formirala komisija za zastita na likot i deloto na Tose. Kako da nema naslednici, roditeli. A od druga strana ne im bese sram da mu gi pustat zaptiite i da go berbatat po vesnici za neplaten danok (Procitajte Vecer od 21.09.2007). Sega kje profitiraat najbezobrazno

dr. Max рече...

Страшно... просто ЈЕЗИВО!!! Бруки... невидени бруки...

majajam рече...

лешинари!!!
толку само од мене.
п.с. добро што им текнало за комисијата, само.. читав дека за претседател на таа комисија си се самономинирал Трифун?!?! тоа е нешто што несмее да се дозволи.

darko156 рече...

На тема лешинари:
Дали смртта на Тоше ќе се користи за лични цели?

Ужас, со мера на гадење

Бојан рече...

А, што може да се очекува од сељачиште како Вучиќ?

GoodBytes рече...

Село весело.