понеделник, јануари 02, 2006

izjava na denot

by Bolva

Како се осеќате у новата година?

Прашав само неколку души. Одговоро беше: Како? Никако!

Си викам, епа: Фала курцу. А шо мислевте вие?

nishto, ama ete go pak
mene lani mi bese podobro, ja sakam 2005 pak!

ama kako shto vikaat cesite koi shto bea moi domakini do vcera: TO SE NE VRATI

5 коментари:

Анонимен рече...

jo,mas pravdu...to se nevrati...no musime ne zapomnat na vsehno co se stalo...jeste jeden Gambrinus prosim..velku,normalno...vsehni sme dospeli...

Ania рече...

zivela ceshtina
zivela Labina Mitevska i filmot Samotari
Ziveo Pilsner i Budweiser i Staropramen....i sfe
Ziveo smazeni sir
Ziveo Franc Kafka i Vaclav Havel
Ziveo ceski film
alelelelelealealeale

GoodBytes рече...

Да живее и Македонскиот јазик. И животот да живее.

Инаку, Нова Година е супер, колку и да ја маргинализираме. Најдоброто кај неа е што ти дава (всушност, сам си даваш) еден куп изговори за се' што ти треба и не ти треба - забава, нов џемпер, нешто техника за по дома, малку поскап коњак...

За тие што се по разумот, обично на Нова Година си носат одлуки што да променат во нивниот живот на подобро. За совесните, Нова Година е време на ретроспектива на минатата година...

Многу муабет... Нова Година е просто супер.

А да, и 2005 година беше супер година. Јас со нетрпение чекам некои работи во оваа година, кои исто така ќе ми ја направат незаменлива.

remorker рече...

Koga sme veke kaj Samotari...pa neli e sramota sto nikoj ne se potrudi da go prikaze vo MKD!!Golema Sramota!!! Labina Mitevska odigra odlicna uloga...

Deneska pravevme muabet so edna prijatelka Cehinja,i vo eden moment mi rece...Onaa Ukrainkata vo filmot bese bas dobra????

Ah...sto bi rekol tatko mi...covek pati od glavata ne od nozete...Sto nie mozeme tuka?

Ania рече...

eeee
vidish, vo makedonija nikoj cul za toj film a vo Polska stana kulten, duri ima i blogovi za filmot:)

nego, ne mi e za Labina...filmot e sam po sebe i bez nea fantasticen, taka da koj moze da go vidi toplo go preporacuvam